Domů / Novinky / Vytápějte peletami. Jsou čisté a šetrné k ovzduší

Vytápějte peletami. Jsou čisté a šetrné k ovzduší

Vytápějte peletami. Jsou čisté a šetrné k ovzduší - Engee.cz    Pelety nejsou oproti jiným typům vytápění jen cenově výhodné. Jsou také ekologické a šetrné k životnímu prostředí i ovzduší. Oblíbenější alternativu k tepelnému čerpadlu nebo elektřině byste hledali jen stěží.

vytapeni peletami engee biodom

Pelety jako ekologické palivo

Typické dřevěné válečky jsou čistě přírodním materiálem. Vyrábí se z toho, co zbyde při zpracování dřeva v dřevařském průmyslu. Pelety tedy nemají nic společného s nadměrným kácením lesů, hobliny a piliny, které by už nebyly využity, jsou jednoduše slisovány do podoby válečků a připraveny ke spálení.

Společným znakem dřeva a pelet je fakt, že se jedná o snadno obnovitelný přírodní zdroj. Při spalování těchto surovin navíc nevznikají žádné škodlivé emise. Oproti neopracovanému dřevu ale budete mít při manipulaci s peletami mnohem méně práce. Na rozdíl od dřeva také velmi dobře hoří.

Předností pelet je takzvaná neutrální bilance CO2. Pokud se tedy při jejich spalování uvolňuje nějaké množství oxidu uhličitého, pak maximálně takové, které potřebovaly stromy pro svůj růst před tím, než došlo k jejich pokácení a ze zbytků byly slisovány pelety.

Pohodlné vytápění s jistou budoucností

Vzhledem k velké dřevařské výrobě vzniká v tuzemsku opravdu velké množství pelet. Není tedy potřeba obávat se, že se rozhodnete pro peletový kotel a o dva roky později nebudete mít čím topit.

Šetrné a velmi potěšující je také opravdu malé množství popela, které při spalování zůstává v kotli. Šetrnost však nejde na vrub komfortu. Velkou předností pelet je také jejich pohodlné přikládání.

Zatímco dřevo musíte do kotle přidávat poměrně často, dřevěné válečky mají u kotlů speciální zásobníky, které zvládnou přiložit samy.

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace