Domů / Novinky / Účinné spalování a úspora paliva? Spolehněte se na peletové kotle a kamna

Účinné spalování a úspora paliva? Spolehněte se na peletové kotle a kamna

Účinné spalování a úspora paliva? Spolehněte se na peletové kotle a kamna - Engee.cz    Chtěli byste kamna, která se starají o vás, ne naopak? Pokud nechcete každou chvíli přikládat do kotle a raději byste vše, včetně nastavení ideální teploty, nechali na někom jiném, kamna a kotle na pelety pro vás budou to pravé. Mezi jejich přednosti patří maximální pohodlí, velká úspora nákladů na vytápění a naprostá spolehlivost.

úsporné vytápění peletami engee biodom

Automatické peletové kotle a kamna Biodom

V čem jsou unikátní prémiové peletové kotle a kamna společnosti Biodom? Za vše můžou inovace, konkrétně technologie BioLogic. Ta má na starost ovládání zařízení na vytápění a celý proces tak automatizuje.

Parametry se automaticky přizpůsobují vnějším faktorům, jako je hustota vzduchu, průchod a tah komína, nebo třeba kvalita použitých pelet. Díky tomu máte jistotu, že bude topidlo fungovat vždy maximálně účinně a spalování bude probíhat v optimálních řízených podmínkách. Aniž byste pro to museli cokoli udělat.

Ušetřete s kotlíkovou dotací a Novou zelenou úsporám

Vytápění peletami patří mezi nejekologičtější, a proto můžete na kotle Biodom získat také kotlíkovou dotaci, konkrétně až 120 tisíc korun. O dotaci se můžete přihlásit i v rámci programu Nová zelená úsporám. Ušetříte tedy nejen náklady na vytápění, ale také peníze investované do zakoupení nového spalovacího zařízení. Navíc pomůžete také k čistšímu ovzduší.

Unikátní konstrukce kotlů Biodom

Zatímco klasické kotle nasávají vzduch zdola a ten pak prochází kotlem díky tahu komína, kotle Biodom stojí na průchodu tepla celým zařízením. Ohřev je umístěn nahoře, teplo pak směřuje dolů. Účinnost spalování je tak výrazně vyšší, díky čemuž je výstupní teplota vzduchu pouze 80 až 100 °C. Většina tepla je totiž předávána teplonosnému médiu.

Kotle také dokáží skvěle akumulovat teplo. Mají 2 ventilátory a jsou obalené tepelnou izolací. Pokud vám tedy po 8 hodinách dojde palivo, teplota klesne ze 75 na 65 °C. Přestože kotle fungují jako skvělé akumulační nádrže na teplo, o 90 % jejich plochy se nemůžete popálit. Má totiž teplotu pouhých 20 °C.

Zpátky k ventilátorům. Zatímco první je na vstupu a má na starost přísun vzduchu, druhý se na výstupu stará o stabilní podtlak ve spalovací komoře, díky čemuž zajišťuje přesné a automatické spalování. Technologie BioLogic rovněž zajišťuje, že po celou dobu vytápění je dosahováno hranice mezi černým a bílým kouřem, a to i v případě spalování nekvalitních pelet. Cílem je vždy dosáhnout ideálu, tedy bílého kouře, se kterým mají klasické kotle problém.

Kotle Biodom mají oproti svým kolegům výhodu v tom, že si vše dokáží nastavit sami. Jsou vybaveny různými teploměry a čidly, nechybí jim ani váha vzduchu, která odsouvá potřebu řešit atmosférický tlak ze hry. V případě, že do kotle přiložíte méně kvalitní nebo třeba vlhké pelety, kotel všechny důležité hodnoty přenastaví tak, aby dosáhl bílého dýmu. Vždy samozřejmě platí, že čím horší pelety použijete, tím větší bude jejich spotřeba.

Nespornou výhodou je také krátký okruh, který v případě výpadku elektrické energie zamezuje kotli ve výbuchu. Poradí si tak bez akumulační nádrže i oběhového čerpadla.

Maximální komfort při vytápění

Ideální teplota v místnosti? S technologií BioLogic jí dosáhnete snadno. Stačí nastavit vámi žádanou teplotu, teplotu teplé užitkové vody a kotel už se postará o to, aby splnil vaše přání při co nejnižší spotřebě pelet. Na vás už pak je jen udržovat dostatek pelet v násypce a přibližně dvakrát za měsíc vysypat popel a kotel vyčistit. Lepší uživatelský zážitek, kdy se kotel sám stará o zapalování, zhášení nebo regulaci přísunu pelet, už si tedy nelze přát.

 

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace