Domů / Tepelná čerpadla / Země/voda

Terragor 11 G (HPBW11)

Kód: SET-TER-11G
Tepelné čerpadlo země/voda o výkonu až 11,8 kW. Pro připojení na zemní vrt nebo kolektor. Maximální výstupní teplota 55°C, dva topné okruhy v základu a ohřev TUV, ovládání přes mobilní aplikaci.
Výrobce: GORENJE
Dostupnost:
112 500 Kč bez DPH
136 125 Kč s DPH , plus doprava
 
Terragor 11 G (HPBW11)

Osvědčené tepelné čerpadlo vhodné pro domy s podlahovou plochou do cca 250 m2. Vyniká spolehlivostí a nadčasovým designem.
 

  • Energetická třída A++
  • Vysoká účinnost - COP 4,6
  • Vzdálený online přístup přes mobilní aplikaci
  • Chytrá řídící jednotka Siemens

 

Oceníte design Gorenje, kvalitu použitých materiálů a minimální hlučnost. Díky tomu je možné jednotku umístit i mimo technickou místnost, například do hal, chodeb apod.

Maximální teplota topné vody 55°C umožňuje připojení jak na podlahové topení, tak i na topnou soustavu s radiátory. Tepelné čerpadlo umí v základu topit a ohřívat TUV. Lze ho však využít i pro pasivní chlazení. V základu umí řídící jednotka ovládat 2 okruhy. V praxi to znamená, že můžete např. přízemí domu vytápět podlahovým topením a podkroví vytápět nebo chladit.

Tepelné čerpadlo získává energii ze zemních kolektorů nebo zemních vrtů. Výhodou získávání energie ze země je, oproti vzduchu, stabilní teplota. I to je důvod proč zemní tepelná čerpadla mají vyšší účinnost i výrazně delší životnost než čerpadla vzduch/voda. Obvyklá životnost je cca 20 – 25 let.

 

Co je v ceně tepelného čerpadla

  • 3-cestný ventil pro přepínání mezi TUV a topením
  • Magnetický filtr pro odstranění nečistot v topné soustavě a ochranu tepelného čerpadla
  • Anitivibrační podložka

 

Vrty a kolektory

Cena za vrt pro tepelné čerpadlo je cca 1000 Kč/m bez DPH včetně nastrojení vrtu a veškerých formalit. Orientačně můžeme počítat pro každou potřebnou kW 10 metrů vrtu. Například pro 7kW tepelnou ztrátu domu budeme potřebovat 70 metrů hluboký vrt x 1000 Kč = 70.000 Kč bez DPH. Cena je orientační, je potřeba vždy zohlednit hydrogeologickou situaci v místě vrtu.

U zemních kolektorů je cena podobná. Lze ušetřit tím, že si zákazník ve své režii provede zemní práce. Specializovaná firma poté rozvede a zprovozní kolektor.

Spolupracujeme se specialisty na vrtání i zemní kolektory. V případě zájmu jsme schopni připravit přesnou cenovou nabídku a zajistit celou dodávku včetně vyřízení dokumentace a formalit.

 

Záruka

Prodloužená na 5 let na celé tepelné čerpadlo. Podmínkou je pravidelný roční servis.

 

Servis

Importér do ČR a SR zajišťuje záruční i pozáruční servis. Máme síť autorizovaných servisních techniků po celé ČR a SR.

Doporučujeme pravidelný roční servis, protože můžete předejít celé řadě potíží do budoucna, udržíte vaše tepelné čerpadlo v dobré kondici po dlouhé roky.

 

Instalace

Cenu dodávky je potřeba brát komplexně a zdroj tepla je jen jednou ze součástí i když obsahuje celou řadu komponent je potřeba jej napojit na otopnou soustavu. Nedílnou součástí cenové nabídky je chladivové potrubí, instalační materiál pro dopojení v rámci kotelny, instalační práce a spuštění stroje autorizovaným technikem.

U novostaveb s nízkoteplotním podlahovým vytápěním je instalace nejjednodušší a nejrychlejší. Je potřeba minimum dodatečných komponent. Na instalaci počítejte cca 1,5 dne včetně spuštění.

Rekonstrukce jsou časově náročnější, je potřeba počítat s odstraněním starého zdroje tepla, revidovat celou topnou soustavu. Ve většině případů je do systému integrována akumulační nádrž, která má celou řadu pozitiv pro tepelné čerpadlo a pro teplotní komfort v domě. Instalace obvykle potrvá cca 2,5 dne, někdy i déle dle rozsahu dodatečných prací.

Ve výše uvedeném nejsou zohledněny práce na primárním okruhu (vrt, kolektor).

Specifikace
Váha 113 kg
Typ země/voda
Provedení On/Off
Výkon topení B0/W35 [kW] 11.8
Třída en. účinnosti topení A++
COP (topný faktor) 4.6
Výstupní teplota [°C] 55
Napájení 400 V / 3f
Provozní režimy 2 okruhy topení / TUV
Vnitřní jednotka (š x v x h) 815 x 654 x 580 mm
Záruka komplet 5 let
Kód SVT 4570
Novostavba - země/voda 211 - 240 m2
Rekonstrukce - země/voda 141 - 190 m2
Dokumenty
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

Doplňky a související
Zásobník TUV Gorenje VLG 200 A1-1G3 Zásobník TUV Gorenje VLG 200 A1-1G3 Kód: 483413 Doporučujeme
Zásobník TUV (bojler) Gorenje VLG space line z vysoce kvalitní oceli a speciální technikou vrstvený smalt zaručí dlouhou životnost. Velký výměník tepla pro připojení tepelného čerpadla. Součástí je 3kW topná tyč s regulací.
18 770 Kč bez DPH
22 712 Kč s DPH
Detail

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace