Domů / Novinky / Souboj technologií. Biodom vs. běžný peletový kotel

Souboj technologií. Biodom vs. běžný peletový kotel

Souboj technologií. Biodom vs. běžný peletový kotel - Engee.cz    Není kotel jako kotel. A u těch peletových to platí obzvláště. Zatímco hospodárnost, dlouhou životnost, nenáročnost na údržbu a minimální emise škodlivých látek mají společné, některé si ve všem zmíněném vedou o mnoho lépe než jejich kolegové. Jaký je tedy rozdíl mezi kotlem Biodom a běžným peletovým kotlem? Vysvětlíme v článku.

úsporné vytápění peletami engee biodom

Technologie kotle dělá velký rozdíl

Když chcete opravdu šetřit nejen místo a rodinný rozpočet, ale také životní prostředí kolem vás, nesáhnete hned po prvním peletovém kotli, který uvidíte. Přestože se totiž navenek všechny tváří téměř stejně, uvnitř se skrývá odlišná technologie, která dělá rozdíl v uživatelské přívětivosti i funkčnosti jednotlivých kotlů.

Velkou předností kotlů Biodom je tedy především použitá technologie pro optimální ovládání BioLogic. Ta může být využita díky faktu, že se jedná o hermeticky uzavřené ohniště. Kotle jsou díky ní vysoce účinné, ekonomická koncepce provozu zajišťuje jejich stálou účinnost nezávisle na provozním výkonu. Z hlediska uživatelské přívětivosti zajisté oceníte, že provoz kotle můžete jednoduše a rychle ovládat pomocí intuitivního displeje.

Automatické přizpůsobení pro co nejlepší výkon

Asi to znáte. Koupíte méně kvalitní pelety a hned na to kotel musíte upozornit. Na rozdíl od klasických peletových kotlů, které pracují podle předem nastavených parametrů, Biodom dokáže díky nejmodernější integrované regulaci BioLogic detekovat změny a následně se jim automaticky přizpůsobit. Proto se můžete spolehnout, že toto topné zařízení bude vždy dosahovat optimální účinnosti.

Zatímco o běžný peletový kotel se musíte starat vy, kotel Biodom se stará o vás. Automatická regulace zajišťuje, že nedochází k žádným anomáliím. Výhřevnost i provoz kotle je tak vždy ideální, přičemž emise vypouštěné do atmosféry při spalování jsou minimální.

Když se tedy změní podmínky, třeba již zmiňovaná kvalita a výhřevnost pelet nebo změna tahu komína v důsledku kolísání tlaku, Biodom vytápí stále stejně. U běžných kotlů s klasickou regulací však může účinnost spalování klesnout až o 10 %, což už je citelné číslo.

Úspora díky technologii BioLogic

Co konkrétně technologie BioLogic neustále sleduje? Jedná se o vstupní vzduch pro spalování, hustotu vzduchu, tah komína, kvalitu pelet s ohledem na výhřevnost, vlhkost a délku, přenos tepla ze spalin do vody v kotli a provoz hořáku.

Kotle také disponují dvouventilátorovou technologií a automatickým systémem čištění nejen hořáku, ale také výměníku tepla.
Když si srovnáme náklady na provoz kotle s technologií BioLogic a technologií fixních parametrů, že během 10 topných sezon můžete s kotlem Biodom ušetřit až 2 100 eur.


Informativní výpočet se provádí pro 10 topných sezon pro zařízení s roční spotřebou 2 250 litrů topného oleje nebo 20 MWh tepla s průměrnou cenou pelet 250 € za tunu.

Rozdíl je markantní i díky tomu, že kotle Biodom nepotřebují roční servisní prohlídku a zároveň dokáží uspořit 10 až 40 % spotřeby pelet při stejném množství topné energie.

Je tedy zřejmé, že zatímco oba typy technologie patří v oblasti šetrnosti k přírodě a ovzduší mezi ty nejlepší, díky automatické regulaci BioLogic můžete navíc výrazně ušetřit náklady na provoz topného zařízení a zároveň čas, který mu musíte věnovat.

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace