Domů / Novinky / Proč vytápět peletami

Proč vytápět peletami

Proč vytápět peletami? Skvělá výhřevnost, stabilní ceny - Engee.cz    Uvažujete, že byste doma začali vytápět peletami? Tento alternativní způsob vytápění je v českých domácnostech čím dál oblíbenější. Prozradíme, v čem je jejich výhoda a jaká je spotřeba na topnou sezónu.

vytapeni peletami engee biodom

Pelety? Skvělá výhřevnost, stabilní ceny

Co stojí za stále rostoucí popularitou pelet? Díky své výborné výhřevnosti dokáží konkurovat některým druhům uhlí, přičemž topení je s nimi čistší a obecně komfortnější. Nabízí se také srovnání s fosilními palivy, kdy mají pelety z dlouhodobého hlediska stálejší ceny.

Jelikož za kilo pelet zaplatíte průměrně 5 až 6 korun včetně DPH, nemůže jim konkurovat ani zemní plyn, natož mnohem dražší elektřina. Při průměrné spotřebě české domácnosti tak můžete díky topení dřevěnými peletami ušetřit 20 až 30 tisíc ročně. Pokud víte, že pelety užijete po celou topnou sezónu, ideálně je kupujte na jaře nebo v létě. V té době jsou totiž většinou levnější, což vám umožní ušetřit ještě více.

Pelety jako přírodní ekologické palivo

Dalším důvodem, proč nedá spousta domácností na pelety dopustit, je také jejich šetrnost k životnímu prostředí. Jde totiž o přírodní ekologické palivo, při jehož spalování vzniká pouze minimální množství popela. Ani ten vám ale doma nezůstane bez užitku. Na zahrádce i doma se uplatní jako kvalitní hnojivo.

Jejich spotřeba na topnou sezónu může být pro průměrný rodinný dům pouze 4 až 5 tun, přičemž je pohodlně uskladníte přímo v kotelně nebo sklepě. Pro co nejméně bezproblémový chod si pořiďte opravdu kvalitní automatický peletový kotel. Ten se sám zapálí a také sám vyhasne.

Pohodlné a úsporné topení

Komfortní topení zajišťuje také automatické podávání paliva. Pelety tak stačí přikládat pouze jednou za 3 dny. Kotel si totiž vše dávkuje sám podle potřeby a teploty, kterou jste nastavili.

Pokud se rozhodnete přejít na vytápění peletami z elektřiny, náklady se vám vrátí přibližně za 2 až 3 roky. Jestliže přecházíte z plynu, návratnost bude kolem 6 až 8 let. Z dlouhodobého hlediska se tak jedná o nejefektivnější palivo, v případě, že netopíte přímo dřevem.

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace