Domů / Novinky / Jak ušetřit při topení peletami

Jak ušetřit při topení peletami

Tip: Jak ušetřit při topení peletami - Engee.cz    Uvažujete jak vyřešit vytápění v rodinném domě a slyšeli jste, že dřevěné pelety mají dobrý poměr ceny a výkonu? Malé válečky drcených pilin a hoblin s vysokou výhřevností a nízkým podílem vody a popele vám opravdu umožní automaticky vytápět dřevem, aniž byste museli cokoli štípat a přikládat do kotle. S peletovými kotli Biodom navíc uspoříte ještě víc.
 

 

Zelené a ekologické vytápění

Pelety jsou čistý přírodní materiál a vysoce ekologické palivo. Pokud je použijete v energeticky účinných kamnech, sníží emise skleníkových plynů a škodlivých látek. Oproti fosilním palivům navíc nevytvářejí další CO2. Jsou vyrobeny z čistých pilin a dřevní štěpky, jejich spalováním se tak uvolňuje pouze množství oxidu uhličitého, které dané stromy absorbovaly během svého růstu.

 

 

 

Pelety jako levná a dostupná surovina

 

Podíl lesů stoupá, a tak je dřevo velmi dostupnou přírodní surovinou. Díky stále se navyšující konkurenci mezi dodavateli přitom cena pelet zůstává relativně nízká a stabilní. Pokud byste se v domácnosti rozhodli přejít z topného oleje na pelety, snížíte náklady na vytápění až o 50 %.

Ceny ropy, zemního plynu a elektrické energie navíc neustále stoupají. Vytápění peletami je tak dlouhodobě moudrou a udržitelnou volbou.

 

 

Automatické vytápění s vysokou účinností

 

Díky automatickému podávání je vytápění rodinného domu naprosto bezpečné a snadné. Stačí si vytvořit denní, týdenní nebo sezonní skladovací zásobníky na pelety a už se nikdy nebudete muset bát, že se vrátíte do vymrzlého domova. Speciální přívodní systém s automatickým zapalováním pelet se o vše postará za vás.

Topný výkon pelet závisí na výhřevnosti a vlhkosti. Čím vyšší je výhřevnost a čím nižší je jejich vlhkost, tím vyšší bude topný výkon a přísun energie. Pokud použijete vysoce kvalitní pelety obsahující méně než 10 % vody, budete mít k dispozici 4,7 až 5,5 MWh/t energie.

 

 

Ještě větší úspora s moderní technologií BioLogic

 

Umění nejnovější technologie BioLogic pro ovládání zařízení pro ohřev palet spočívá v její inovativnosti. Dokáže totiž automaticky nastavit parametry na vnější faktory, jako je hustota vzduchu, průchod komína nebo třeba kvalita pelet. Spalování tak vždy probíhá v těch nejoptimálnějších a řízených podmínkách.

Na rozdíl od klasických spalovacích zařízení, která pracují podle předem nastavených parametrů, jsou zařízení Biodom s integrovanou regulací BioLogic schopná detekovat změny a přizpůsobit se jim automaticky. Díky tomu uspoří velké množství paliva a snižuje emise. 

BioLogic detekuje:

  • Vstupní vzduch pro spalování a hustotu vzduchu.

  • Tah komínu.

  • Kvalitu pelet s ohledem na výhřevnost, vlhkost a délku.

  • Přenos tepla z kouřovodů do vodního média v kotli.

  • Provoz hořáku.
 

Ikdyž se tedy změní podmínky, třeba kvalita a výhřevnost pelet, změna kolísání tlaku v komínu, míra účinnosti výhřevu neklesá.

 

 

 

Peletový kotel podle vašich potřeb

 

Při plánování vytápění domu je potřeba se zaměřit na topnou plochu a způsob výstavby. Kotle na pelety se díky své široké nabídce různých výkonů hodí jak pro rodinné, nízkoenergetické i městské domy.

Se softwarem BioLogic budete mít navíc jistotu pohodlného vytápění po celý týden, a to díky automatickému zapalování a programovatelnému nastavení hodin. Pokud si nejste jisti výběrem správného kotle pro váš dům, nebojte se nás kontaktovat. Velmi rádi vám poradíme.

 

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace