Domů / Tepelná čerpadla / Vzduch/voda

Aerogor Split EVI 20 W

Kód: SET-AER-20W
Tepelné čerpadlo On/Off se systémem EVI o výkonu až 20 kW. Maximální výstupní teplota až 65°C je ideální pro systémy s radiátory. Vysoký výkon i při velmi nízkých venkovních teplotách.
Výrobce: GORENJE
Produkt již není v prodeji
Aerogor Split EVI 20 W

Tepelné čerpadlo vhodné pro domy s podlahovou plochou cca 450 m2. Maximální výstupní teplota až 65 °C tento stroj předurčuje pro vytápění radiátory ve větších objektech (vily, prodejny, provozovny). Vždy ho instalujeme společně s akumulační nádrží 500 litrů. Lze doplnit i zásobníkem TUV (bojler).

  • Energetická třída A++
  • EVI systém pro velmi nízké venkovní teploty
  • Výparník do tvaru W pro snadné odtávání
  • Modulární regulace SIEMENS
  • Vzdálený online přístup přes mobilní aplikaciTepelné čerpadlo o výkonu až 20 kW, které pracuje v režimu On/Off (zapni/vypni). Oceníte design Gorenje a kvalitu použitých materiálů.

Vnitřní jednotka je osazena ovládacím panelem. Venkovní jednotka je s jedním velkým nízkootáčkovým ventilátorem, což zaručuje nízkou hlučnost. Dále masivním výparníkem ve tvaru W pro snadné odtávání a dobrý přísun vzduchu.

Maximální teplota topné vody 65°C umožňuje připojení jak na podlahové topení, tak i na topnou soustavu s radiátory. Tepelné čerpadlo umí v základu topit nebo chladit pro dva samostatné okruhy. V praxi to znamená, že můžete např. přízemí domu vytápět podlahovým topením a podkroví vytápět nebo chladit pomocí fancoilů. Nebo v zimně dům vytápět a v létě ochlazovat dům kombinací tepelného čerpadla a rekuperace. Variant je opravdu mnoho.

Vnitřní jednotka je stacionární, umístěna na podlahu v kotelně či technické místnosti a obsahuje komponenty nezbytné pro připojení venkovní jednotky a otopné soustavy v domě.

EVI systém umožní tepelnému čerpadlu dodávat potřebný výkon i při teplotách hluboko pod bodem mrazu. Neslouží k navýšení výkonu.

 

Co je v ceně tepelného čerpadla

  • 3cestný ventil pro přepínání mezi TUV a topením
  • Vnitřní jednotka včetně pojistné sady
  • Magnetický filtr pro odstranění nečistot v topné soustavě a ochranu tepelného čerpadla
  • Bezpečnostní sada (pojistný ventil, manometr, odvzdušňovací ventil)

 

Záruka

Prodloužená na 5 let na celé tepelné čerpadlo. Podmínkou je pravidelný roční servis.

 

Servis

Importér do ČR a SR zajišťuje záruční i pozáruční servis. Máme síť autorizovaných servisních techniků po celé ČR a SR.

Doporučujeme pravidelný roční servis, protože můžete předejít celé řadě potíží do budoucna, udržíte vaše tepelné čerpadlo v dobré kondici po dlouhé roky.

 

Instalace

Cenu dodávky je potřeba brát komplexně a zdroj tepla je jen jednou ze součástí i když obsahuje celou řadu komponent je potřeba jej napojit na otopnou soustavu. Nedílnou součástí cenové nabídky je chladivové potrubí, instalační materiál pro dopojení v rámci kotelny, instalační práce a spuštění stroje autorizovaným technikem.

U novostaveb s nízkoteplotním podlahovým vytápěním je instalace nejjednodušší a nejrychlejší. Je potřeba minimum dodatečných komponent. Na instalaci počítejte cca 1,5 dne včetně spuštění.

Rekonstrukce jsou časově náročnější, je potřeba počítat s odstraněním starého zdroje tepla, revidovat celou topnou soustavu. Ve většině případů je do systému integrována akumulační nádrž, která má celou řadu pozitiv pro tepelné čerpadlo a pro teplotní komfort v domě. Instalace obvykle potrvá cca 2,5 dne, někdy i déle dle rozsahu dodatečných prací.

Specifikace
Váha 305 kg
Novostavba - vzduch/voda 401 - 480 m2
Rekonstrukce - vzduch/voda 271 - 310 m2
Dokumenty
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

Doplňky a související
Zásobník TUV Gorenje VLG 300 B1-1G3 Zásobník TUV Gorenje VLG 300 B1-1G3 Kód: 483414
Zásobník TUV (bojler) Gorenje VLG space line z vysoce kvalitní oceli a speciální technikou vrstvený smalt zaručí dlouhou životnost. Velký výměník tepla pro připojení tepelného čerpadla. Součástí je 3kW topná tyč s regulací.
22 370 Kč bez DPH
27 068 Kč s DPH
Detail
Pokojová jednotka základní kabelová QAA55.110 / 301 Pokojová jednotka základní kabelová QAA55.110 / 301 Kód: 559410
Základní pokojový termostat SIEMENS připojený k regulaci kabelem.
2 020 Kč bez DPH
2 444 Kč s DPH
Detail
Rozšiřující modul - topný okruh AVS75.390/101 Rozšiřující modul - topný okruh AVS75.390 /101 Kód: 414323
Modul pro rozšíření základní regulace o další topný okruh
3 540 Kč bez DPH
4 283 Kč s DPH
Detail
S tímto zbožím kupují
Nástěnná klimatizace Gorenje Rea 5.3, výkon chlazení 5,3 kW Nástěnná klimatizace Gorenje Rea 5.3, výkon chlazení 5,3 kW Kód: SET-REA53 Akce
Základní řada klimatizací Gorenje s invertorovým kompresorem a nízkou hlučností vnitřní jednotky (21dB). Set vnitřní a venkovní jednotky, ekologické chladivo R32.
23 400 Kč bez DPH
28 314 Kč s DPH
Detail

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace