Domů / Tepelná čerpadla

Aerogor Eco Inverter 6 AS

Kód: SET-AER-6AS
Tiché invertorové tepelné čerpadlo o výkonu až 5,43 kW. Venkovní jednotka propojená s vnitřním hydroboxem. Maximální výstupní teplota 55°C, dva topné/chladící okruhy, ovládání přes mobilní aplikaci.
Výrobce: GORENJE
Produkt již není v prodeji
Aerogor Eco Inverter 6 AS

Tepelné čerpadlo je vhodné pro domy s podlahovou plochou cca 100 m2. Nejčastěji ho instalujeme společně se zásobníkem TUV (bojler) o objemu 200 litrů. Běžné jsou i instalace pro chlazení stropními či stěnovými panely.
 

 • Energetická třída A+++
 • Vysoká účinnost - SCOP 4,47
 • Velký 7“ dotykový displej pro snadné ovládání
 • Vzdálený online přístup přes mobilní aplikaci
 • Většina komponent instalována výrobcem v hydroboxuTepelné čerpadlo o výkonu, které pomocí invertorové technologie dokáže regulovat výkon v rozsahu 1,48 - 5,43 kW. Oceníte design Gorenje a kvalitu použitých materiálů.

Vnitřní jednotka je velmi tichá s velkým ovládacím dotykovým panelem. Venkovní jednotka je s jedním velkým nízkootáčkovým ventilátorem, což zaručuje nízkou hlučnost. Dále masivním výparníkem a krycím nerezovým plechem, to vše ve velmi kompaktním provedení.

Maximální teplota topné vody 55°C umožňuje připojení jak na podlahové topení, tak i na topnou soustavu s radiátory. Tepelné čerpadlo umí v základu topit nebo chladit pro dva samostatné okruhy. V praxi to znamená, že můžete např. přízemí domu vytápět podlahovým topením a podkroví vytápět nebo chladit pomocí fancoilů. Nebo v zimně dům vytápět a v létě ochlazovat dům kombinací tepelného čerpadla a rekuperace. Variant je opravdu mnoho.

Vnitřní jednotka (hydrobox) je umístěna na zeď v kotelně či technické místnosti a obsahuje komponenty nezbytné pro připojení venkovní jednotky a otopné soustavy v domě.

Co je v ceně tepelného čerpadla

 • Oběhové čerpadlo Grunfos
 • 3cestný ventil pro přepínání mezi TUV a topením
 • Hydrobox včetně pojistné sady
 • WiFi modul pro připojení k internetu
 • Magnetický filtr pro odstranění nečistot v topné soustavě a ochranu tepelného čerpadla
 • Bezpečnostní sada (pojistný ventil, manometr, odvzdušňovací ventil)
 • Vyhřívání vany venkovní jednotky pro snadné odtávání kondenzátu

 

Záruka

Prodloužená na 5 let na celé tepelné čerpadlo. Podmínkou je pravidelný roční servis.

 

Servis

Importér do ČR a SR zajišťuje záruční i pozáruční servis. Máme síť autorizovaných servisních techniků po celé ČR a SR.

Doporučujeme pravidelný roční servis, protože můžete předejít celé řadě potíží do budoucna, udržíte vaše tepelné čerpadlo v dobré kondici po dlouhé roky.

 

Instalace

Cenu dodávky je potřeba brát komplexně a zdroj tepla je jen jednou ze součástí i když obsahuje celou řadu komponent je potřeba jej napojit na otopnou soustavu. Nedílnou součástí cenové nabídky je chladivové potrubí, instalační materiál pro dopojení v rámci kotelny, instalační práce a spuštění stroje autorizovaným technikem.

U novostaveb s nízkoteplotním podlahovým vytápěním je instalace nejjednodušší a nejrychlejší. Je potřeba minimum dodatečných komponent. Na instalaci počítejte cca 1,5 dne včetně spuštění.

Rekonstrukce jsou časově náročnější, je potřeba počítat s odstraněním starého zdroje tepla, revidovat celou topnou soustavu. Ve většině případů je do systému integrována akumulační nádrž, která má celou řadu pozitiv pro tepelné čerpadlo a pro teplotní komfort v domě. Instalace obvykle potrvá cca 2,5 dne, někdy i déle dle rozsahu dodatečných prací.

Specifikace
Váha 106.5 kg
Novostavba - vzduch/voda 0 - 110 m2
Dokumenty
Dotaz na produkt
 *
 *
 *
 *
captchaZobrazit jiný kód
  *
Prosím vyplňte všechna pole označená *.

Dejte nám svůj email a získáte
podstatné informace